Witaj! Nazywam się Barbara Malina-Kozak. Poznaj moją historię:

Moja przygoda z dietetyką i zdrowym żywieniem miała początek już w dzieciństwie. W wieku kilkunastu lat zaczęłam interesować się zagadnieniami dotyczącymi zdrowego i racjonalnego żywienia. Wtedy też narodziła się moja pasja do gotowania, którą pomagała rozwijać mi mama oraz którą pielęgnuję do dnia dzisiejszego. W rodzinnym domu dominowała raczej klasyczna, polska kuchnia, za którą nie przepadałam, dlatego też jak tylko miałam okazję gotować, starałam się ją różnymi sposobami odchudzić.


mgr dietetyki Barbara Malina-Kozak


Wiedzę w zakresie żywienia i dietetyki zdobyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu, uzyskując tytuł magistra.

Pięć lat studiów przygotowało mnie merytorycznie do wykonywania zawodu dietetyka. Jednak moje kształcenie w zakresie żywienia nie skończyło się wraz z opuszczeniem murów Uniwersytetu, bowiem ciągle staram się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje, biorąc udział w wielu konferencjach i kursach doszkalających.

Dietetyk. Czyli moje doświadczenie zawodowe.

W zawodzie dietetyka pracuję już 12 lat. Przez ten czas zdążyłam pomóc wielu osobom osiągnąć nie tylko wymarzoną sylwetkę i wagę, ale również poprawić ich zdrowie i samopoczucie.

Moja praca jest moją pasją, którą staram się zarażać swoich pacjentów. Wierzę, że dobrze dobrana i skomponowana dieta potrafi czynić cuda i zmieniać życie. Wielu osobom kojarzy się głównie z wyrzeczeniami, głodem i jałowym jedzeniem.  Udowadniam, że wcale tak nie musi być, ponieważ można jeść smacznie, zdrowo, kolorowo, nie czując głodu i do tego chudnąć oraz poprawiać swoje zdrowie i samopoczucie.

W mojej pracy stawiam na indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wyznając zasadę „złotego środka”  udowadniam, że na diecie nie trzeba rezygnować ze wszystkich przyjemności, gdyż jedzenie daje nam tyle radości.

Każda osoba zaczynająca przygodę z odchudzaniem lub zmianą nawyków żywieniowych może liczyć z mojej strony na 100% zaangażowania. Oferuję nie tylko zindywidualizowane plany żywieniowe, ale poprzez regularne wizyty kontrolne dbam o wsparcie mentalne dla każdego pacjenta. Wiem, że dieta dla wielu osób jest prawdziwym wyzwaniem, w którym staram się pomagać wykorzystując moje doświadczenie i wiedzę.

W moim gabinecie staram się stworzyć przyjazną atmosferę. Wiem, że każda osoba przychodząca do mnie jest inna, ma inne potrzeby i wymagania, którym staram się sprostać.

Każdy jadłospis tworzę na podstawie rozmowy, biorę pod uwagę gusta, zdolności kulinarne oraz profesjonalne pomiary składu ciała i pomiary antropometryczne wykonywane na specjalistycznej wadze TANITA.

Przy komponowaniu jadłospisów kieruję się sezonowością i dostępnością produktów oraz możliwościami finansowymi, co powoduje, że dieta nie jest dodatkowym obciążeniem budżetu pacjenta. Odchudzanie opiera się wyłącznie na podstawie indywidualnie dobranego jadłospisu, a nie na suplementach diety.

Edukacja społeczna z zakresu dietetyki

Przez kilka lat pracy jako dietetyk prowadziłam spotkania edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia w placówkach oświatowych (szkołach, przedszkolach) oraz w firmach.

Miałam okazję współpracować z firmą farmaceutyczną Polpharma współtworząc internetowe platformy edukacyjne dla osób borykających się z chorobami układu krążenia, chorobami nerek, cukrzycą, refluksem, zaburzeniami potencji, hipercholesterolemią czy zespołem metabolicznym:

Zamiłowanie do dietetyki i gotowania zainspirowało mnie do prowadzenia bloga kulinarnego www.karmnikzdrowiablog.wordpress.com, w którym staram się pokazać jak można jeść smacznie, a zarazem zdrowo. Blog udowadnia, że dietetyczne jedzenie nie musi być nudne i bez smaku. Jest on skierowany nie tylko dla osób dbających o zdrowie i figurę – każdy, nawet najbardziej zagorzały fan niekoniecznie zdrowej kuchni, znajdzie na nim coś dla siebie.

Od półtorej roku jestem szczęśliwą mamą zdrowego chłopczyka. Dzięki Tytusowi zaczęłam poszerzać moją wiedzę w zakresie żywienia dzieci, ponieważ chcę żeby mój synek wyrósł na zdrowego i silnego mężczyznę. Wierzę, że dbałość o dietę i zdrowe nawyki od najmłodszych lat procentuje lepszym zdrowiem w przyszłości.

Jeżeli jesteś osobą poszukującą dietetyka, który da Ci motywację i pomoże w rozpoczęciu oraz prowadzeniu działań w kierunku poprawy swojej sylwetki, zdrowia czy jakości życia – czekam właśnie na Ciebie.

Zapraszam do moich poradni dietetycznych w Tychach oraz w Zabierzowie (koło Krakowa) – informacje dodatkowe znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Certyfikaty z obszaru dietetyki:

Dietetyk Barbara Malina-Kozak pracuje z pacjentami z takich miast jak Tychy, Katowice, Kraków, Gliwice, ale także innych miejscowości. Serdecznie zaprasza do swoich gabinetów w Tychach i Zabierzowie, koło Krakowa.